Tazminat Davası Avukatı

Tazminat Davası

 

İsteyerek, istemeden, tedbirsizlik ya da ihmal sonucu meydana gelen zararların giderilmesi ile ilgilenen hukuk dalı tazminat hukukudur. Bu anlamda trafik kazası, iş kazası, meslek hastalıkları, malpraktis ve haksız fiil nedeniyle uğranan zararları tazminat hukuku kapsamında değerlendirmek mümkündür. Tazminat davaları ile uğranan maddi ve manevi zararlar telafi edilmeye çalışılmaktadır.

 

Tazminat Nedir?

 

Taraflar arasında beliren adaletsizliği gidermek için tazminat davası açılabilir. Tazminat davası avukatı tarafından yürütülmesi gereken tazminat davası, maddi tazminat davası ve manevi tazminat davası olarak iki farklı şekilde yürütülebilir. Kişilik hakları saldırıya uğramış kişiler manevi tazminat davası açabilirken, maddi olarak zarar görmüş kişiler maddi tazminat davası açabilmektedir. Tazminat davası nasıl açılır gibi sorular için tazminat davası avukatı ile iletişime geçmeniz önerilir.

 

Tazminat Davası Kime Açılır?

 

Tazminat davaları zarara sebep olan tüzel veya gerçek kişilere karşı açılır. Tazminat davasında mevcut zararın ispatlanabilmesi oldukça önemli bir konudur.

 

Tazminat Davalarında Zaman Aşımı

 

Tazminat davaları için yasalarımızda birbirinden farklı zamanaşımı süreleri öngörülmüştür. S&S Hukuk Bürosunun hizmet verdiği tazminat davaları için geçerli olan zamanaşımı süreleri ilgili başlıklar altında değerlendirilmiştir.

 

Konya SS Hukuk Bürosu’nun hizmet verdiği tazminat hukuku alanları şöyledir:

Bu iletişim formu ile yapacağınız yazışma, en yüksek şifreleme (TLS) standartları kullanılarak iletilmekte olup, Avukatlık Kanunu gereğince “meslek sırrı” olarak korunur.

Adınız Soyadınız

E-posta Adresiniz

Telefon Numaranız

Sorunuz