GAYRİMENKUL HUKUKU

GAYRİMENKUL NEDİR?

Ev tarla ve arsa gibi taşınmaz mülk gayrimenkul tabir edilir. Gayrimenkul, Arapça taşımak sözcüğünden türemiştir. Olumsuzluk önekiyle taşınması mümkün olmayan anlamına gelmektedir.

GAYRİMENKUL HUKUKU NELERİ KAPSAR ? 

Arsa davası, Şufa davası, İzale-i şüyuu davası, Muvazaa, Kamulaştırma Davası (İstimlak Davası), El atmanın Önlenmesi (Men-i Müdahale Davası) Tarla Davası, Ecrimisil, Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmelerinden Kaynaklanan Davalar, Tapu İptali ve Tescil Davası, Kadastro Davaları, Tahliye Davası, Kira Uyuşmazlıkları ve benzeri davalar gayrimenkul hukuku kapsamında değerlendirilmektedir.

GAYRİMENKUL AVUKATI

Gayrimenkul Hukuku kapsamındaki davalara, Türk Medeni Kanunu’nun Eşya Hukukuna ilişkin hükümleri tatbik edilmekle birlikte, en iyi gayrimenkul avukatı ve uzman gayrimenkul avukatı; Miras Hukuku, Tüketici Hukuku, Aile Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra İflas Hukuku ile Kamulaştırma, İmar ve hatta İdari yargılama mevzuatına hakim olmalıdır.

Gayrimenkul davaları için S&S Hukuk Bürosu Konya Gayrimenkul Avukatları ile iletişime geçebilirsiniz.

Gayrimenkul Hukuku konusundaki dava ve hukuk alanları:

Bu iletişim formu ile yapacağınız yazışma, en yüksek şifreleme (TLS) standartları kullanılarak iletilmekte olup, Avukatlık Kanunu gereğince “meslek sırrı” olarak korunur.

Adınız Soyadınız

E-posta Adresiniz

Telefon Numaranız

Sorunuz